اولین آبکاری کروم گردان در ایران

شرکت آبکاری ظریف به عنوان اولین شرکت آبکاری کروم گردان در ایران انواع خدمات آبکاری را با بالاترین کیفیت ارائه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

در ادامه به بررسی آبکاری کروم گردان می پردازیم، با ما همراه باشید و پاسخ سوالات رایج خود را در ارتباط با آبکاری کروم و مزیت ها و معایب آن دریافت کنید.

در سال ۱۳۸۵ شرکت معتبر آبکاری ظریف به صورت رسمی فعالیت های آبکاری خود را در ایران آغاز کرد. این شرکت در اولین سال های فعالیت خود از روش های مناسب و متداول برای آبکای فلز ها استفاده می کرد و پس از گذشت چندین سال و پیشرفت های روز افزون، مدیران خبره ی آن تصمیم به راه اندازی دستگاه ها و آبکاری انواع قطعات پلاستیک گرفتند. پس از دیدن کردن از نمایشگاه های معتبر و مرتبط در سراسر دنیا و همچنین روش های آبکاری کشورهایی همانند چین و… در ایران فعالیت های آبکاری پلاستیک را آغاز کرده و امروزه به یکی از برترین و معتبر ترین شرکت های فعال در زمینه ی آبکاری فلز ها و قطعات پلاستیک تبدیل شده است.

 

 فرآیند آبکاری کروم گردان در ایران شامل چه مراحلی است؟

قبل از این که به بررسی موضوع آبکاری کروم گردان بپردازیم بهتر است با یک تعریف ساده و واضح آبکاری گردان و شیوه ی آن را شرح دهیم تا مواردی که در ادامه  مورد بررسی قرار می دهیم، بهتر و آسان تر درک شوند. به طور کلی تمامی آبکاری های از جمله آبکاری های فلز و قطعات پلاستیکی به دو روش قابل انجام می باشند که عبارت اند از روش آبکاری گردان (بشکه ای) و روش آبکاری ثابت.

آبکاری هایی که به روش گردان انجام می شوند بیشتر با هدف انجام آبکاری مقدار زیادی قطعات که ابعادی ریز دارند انجام می شوند. توجه داشته باشید که تمامی قطعات ریزی که به آبکاری نیاز دارند را نمی توان با استفاده از سیم پیچی، و یا استفاده از شابلون آبکاری کرد و بهترین مناسب ترین گزینه ی موجود برای آبکاری چنین قطعاتی، آبکاری به روش گردان است. این روش آبکاری برای اولین بار در سراسر جهان در اواخر قرن نوزدهم میلادی مورد استفاده قرار گرفته شد.

آبکاری کروم گردانمهم ترین مزیت های استفاده از روش گردان جهت آبکاری فلزات و پلاستیک کدام اند؟

مهم ترین مزیت های که در اولین آبکاری کروم گردان در ایران وجود دارد عبارت اند از:

  • با استفاده از این شیوه ی آبکاری امکان آبکاری مقدار زیادی از قطعات فلزی و پلاستیک وجود دارد.
  • هزینه ی مورد نیاز جهت استفاده از این شیوه ی آبکاری بالا نبوده و به راحت ترین حالت ممکن امکان پذیر است.
  • برای آبکاری کروم گردان یا همان بشکه ای به نیروهای انسانی کم تری نیاز است و با انرژی کم تری انجام می شود.
  • قابلیت کنترل بیشتری دارد. توجه داشته باشید که آبکاری کروم گردان با قابلیت کنترل بیشتری قابل انجام است زیرا درصد بالایی از فرآیند آبکاری قطعات در بشکه های مخصوص انجام می شود و قابل کنترل است.
  • قدرت پرتاب بالاتری دارد.
  • آبکاری های انجام شده با استفاده از کروم گردان بسیار یکنواخت تر بوده و یکدستی بیشتری در قطعات مشاهده می شود.

 

آبکاری کروم سخت چگونه انجام می شود؟

در قسمت های قبل موضوع آبکاری کروم گردان را مورد بررسی قرار دادیم. حال می خواهیم آبکاری سخت و چگونگی انجام این مراحل را شرح دهیم.

آبکاری های کروم به دو دسته ی کلی آبکاری سخت و آبکاری تزئینی تقسیم می شوند. ما در این قسمت از مقاله به بررسی روش آبکاری سخت می پردازیم.

آبکاری سخت با نام های دیگری همانند آبکاری کروماته نیز شناخته می شود. آبکاری کروماته سبب ایجاد یک لایه ی سخت از کروم بر روی قطعه ی آبکاری شده می شود. با استفاده از روش آبکاری سخت یک قطعه مقاومت بیشتری را در برابر اصطحکاک، افزایش سطح خاصیت روانکاری، افزایش مقاومت در برابر خوردگی و… می شود. همانطور که می دانید میزان ضخامت لایه ای که بر روی این گونه قطعات ایجاد می شود بیشتر از آبکاری هایی تزئینی است و به هیچ عنوان حالت هایی همانند حالت تردید و شکنندگی را به وجود نمی آورد.

از آبکاری کروم سخت به روش گردان برای آیکاری قطعات مختلفی همانند سیلندر های هیدرولیک، غلتک های متفاوت، حلقه های پیستون و… استفاده می شود. پوشش های کروم سخت بر روی قطعات مختلف به دو صورت متخلخل قابل انجام هستند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش های دیگر سایت مراجعه و یا با ما تماس بگیرید.