اولین آبکاری مس اسیدی گردان در ایران

شرکت آبکاری ظریف به عنوان اولین شرکت آبکاری مس اسیدی گردان در ایران انواع خدمات آبکاری را با بالاترین کیفیت ارائه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

در ادامه به بررسی آبکاری مس اسیدی گردان می پردازیم، با ما همراه باشید و پاسخ سوالات رایج خود را در ارتباط با آبکاری مس اسیدی و مزیت ها و معایب آن دریافت کنید.

استفاده از شیوه ی آبکاری چه از نوع سخت و چه تزئینی به سال ها قبل باز می گردد.  به طور کلی از روش آبکاری قطعات پلاستیک و فلزی برای اولین بار در کشورهای اروپایی استفاده شد. آبکاری فلزها و پلاستیک با هدف های بسیار متفاوتی از جمله افزایش سطح مقاومت قطعه ی مورد نظر، افزایش سطح زیبایی و ایجاد سطحی درخشنده و … انجام می شود. قطعات مختلف با استفاده از موادی همانند مس، کروم، طلا،نقره و… آبکاری می شود. هر کدام از مواد اشاره شده یکسری ویژگی ها و مزیت های خاصی را به قطعات می بخشند. به عنوان مثال استفاده از فلز طلا برای آبکاری قطعاتی به کار می رود که زیبایی و درخشندگی آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار باشد.

 

ما در این مقاله به بررسی آبکاری مس اسیدی گردان خواهیم پرداخت. شما می توانید با ما همراه باشید و پاسخ سوال های رایج و مرتبط خود را دریافت کنید. پس مطالعه ی این مقاله را تا انتها از دست ندهید.

آبکاری مس اسیدی گردان

شرکت آبکاری ظریف برترین و فعال ترین شرکت آبکاری در ایران

امروزه کارگاه ها و کارخانه های زیادی در زمینه ی آبکاری فلزات و قطعات پلاستیکی فعالیت دارند که سطح کیفیت، مقاومت قطعات آبکاری شده توسط آن ها تفاوت های بسیاری با هم دارند. به هر اندازه از تکنولوژی های روز دنیا و اصول و قوائد موجود در روند آبکاری استفاده شود، به طبع نتایج به دست آمده نیز بهتر خواهد بود.

کارخانه ی آبکاری ظریف به عنوان یکی از فعال ترین کارخانه ها در زمینه ی آبکاری قطعات مختلف فعالیت دارد. این کارخانه برای اولین بار در سال ۱۳۸۵ فعالیت آبکاری را به صورت حرفه ای آغاز کرد و پس از راه اندازی و کسب تجربه ی کافی در زمینه ی آبکاری، آبکاری قطعات پلاستیکی را با اختلاف چند سال راه اندازی کرد.  برای راه اندازی خط آبکاری قطعات پلاستیکی دوره های تخصصی و دیدن کردن از نمایشگاه های به روز در کشورهایی همانند چین و … را گذراند. کارخانه ی ظریف با کمک گرفتن از بیش از ۴۰ مهندس خبره شیمی و فعال، دارا بودن بیش از ۱۰۰ مشتری در صنعت های مختلف همانند خودرو، لوازم بهداشتی، ابزار یراق و … توانسته پاسخگوی درصد بالایی از نیاز صنعت های متفاوت  به آبکاری قطعات باشد. توجه داشته باشید که آبکاری مس اسیدی گردان با هدف برطرف کردن نیاز صنعت های متفاوتی همانند خودروسازی، ساخت درب های ادکلن  در صنعت لوازم آرایش بهداشتی و … مورد استفاده قرار گرفت.

شما می توانید با مراجعه به وبسایت این شرکت به آدرس https://abkarizarif.ir/، به اطلاعات جزئی و دقیق تری  دست پیدا کنید. در این وبسایت شما علاوه بر بررسی موقیعت و فعالیت های موجود در کارخانه ی آبکاری ظریف، می توانید اطلاعات به روزی را در ارتباط با آبکاری های مختلف و قطعات پلاستیکی و فلزی دریافت کنید.

 

اولین آبکاری مس اسیدی گردان در ایران

شاید شما هم با عنوان آبکاری گردان آشنایی داشته باشید و یا اطلاعات کم و بیشی در ارتباط با چگونگی انجام آبکاری به شیوه ی گردان داشته باشید. با ما باشید تا با ارائه ی توضیحات مختصری در این باره، اطلاعات خود را تکمیل کنید.

آبکاری های گردان که با نام های دیگری همانند آبکاری بشکه ای نیز شناخته می شوند. یکی از شیوه های آبکاری قطعات فلزی و پلاستیکی است. آبکاری مس اسیدی گردان با این هدف انجام شد که مقدار زیادی از قطعات ریز که امکان استفاده از شابلون و یا سیم پیچی برای آن ها وجود ندارد استفاده می شود.

 

آبکاری مس اسیدی گردان چه مراحلی دارد و چگونه انجام می شود؟

پس از این که مراحل نشست مس شیمیایی قطعه ی مود نظر به پایان رسید، قطعه آماده ی انجام دادن تمامی مراحل بعدی آبکاری است. توجه داشته باشید که در آبکاری مس اسیدی گردان و در تمامی آبکاری های اسیدی دیگر، برای افزایش سطح مقاومت قطعه در برابر واکنش هایی همانند تکانه های حرارتی و … آبکاری با ضخامت ۲۰ میکرون انجام می شود.

از برترین ویژگی های آبکاری مس اسیدی گردان این است که این آبکاری دو ظرفیتی است و این موضوع سبب می شود تحمل کردن ناخالصی های موجود در محلول های قلیایی کم تر باشد.

 

در محلول مس سولفاته از دو ترکیب مهم و اساسی سولفات مس و اسید سولفوریک استفاده می شود. با استفاده از اسید سولفوریک می توان به مقدار قابل توجهی میزان هدایت محلول و آند و میزان خوردنگی آن را افزایش داد.

شرایط خاصی وجود دارد که برای آبکاری مس اسیدی گردان مورد استفاده قرار گرفته شد و باید تمامی آن ها به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و انجام شوند تا بهترین نتیجه دریافت شود. به عنوان مثال جریان مورد استفاده در این آبکاری نباید بیشتر از ۵/۴ آمپر باشد و محلول با سرعت پایینی هم بخورد. از دیگر نکات مهم در این باره این است که قبل از آغاز مراحل آبکاری مس اسیدی گردان سلفات مس را به صورت کاملا جداگانه حل کرده و پس از آن به داخل تانک اصلی آبکاری اضافه کرد. توجه داشته باشید که در صورت کار نکردن محلول مورد استفاده باید به صورت مرتب و با استفاده از کربن اکتیو، محلول را فیلتر کرد.

امیدواریم که اطلاعات موجود در این مقاله  برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه و یا اطلاعات مرتب نیاز دارید، می توانید به مقالات دیگر سایت مراجعه کنید و از اطلاعات به روز و مفید موجود آن بهره مند شوید.