آبکاری گالوانیزه

خوردگی فلزات
نکاتی در مورد و واکنش مخرب خوردگی فلزات و آبکاری
۱۳۹۹-۱۲-۱۹
آبکاری گالوانیزه اسیدی
آبکاری گالوانیزه اسیدی و بررسی کامل فرآیند آن
۱۳۹۹-۱۲-۱۹

آبکاری گالوانیزه

آبکاری گالوانیزه

آبکاری گالوانیزه یکی از خدمات شرکت آبکاری ظریف می باشد که با جدیدترین روش ها و دستگاه های این صنعت با بالاترین کیفیت ارائه می شود.

در ادامه توضیحاتی در مورد فرآیند آبکاری گالوانیزه و انواع روش ها و مزیت ها و معایب آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

یکی از بهترین روش هایی که می توان با بهره گیری آن، از خوردگی در ورق های آهنی و دیگر قطعات فولادی جلوگیری کرد، پوشاندن این لوازم با فلزات متعددی همچون مس، روی، کادمیوم، نیکل، کروم و … است. حال در این میان بهره گیری از فلز روی در دنیا کاربرد تجاری بسیار بالایی داشته و برای آبکاری این قطعات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

فرآیند آبکاری گالوانیزه

 در حقیقت این فلز به دلیل قدرت حفاظتی فوق العاده بالایی که دارد می تواند در طولانی مدت از قطعاتی که مستعد خورندگی در محیط های مرطوب هستند، به خوبی محافظت کند. به نوعی می توان گفت لایه روی ایجاد شده بر سطح فلزات معمولا نسبت به آهن که فلز پایه موجود در اکثر فولادها است در جوار رطوبت نقش اکسید شونده داشته و فلز پایه آهن نقش احیا شونده را ایفا می کند.

هنگامی که روی در معرض رطوبت قرار بگیرد به مرور زمان الکترون های موجود در خود را از دست داده و کم کم خوردگی پیدا می کند. اما این امر تا زمانی که فلز روی به عنوان پوشش سطح رویی آهن را بپوشاند اجازه نمی دهد که لوله های آهنی و فولادی آسیبی ببینند. توجه داشته باشید که در انجام فرایند آبکاری گالوانیزه بجز بهره گیری از هر روشی، می بایست سطح قطعاتی که باید فرآیند گالوانیزه کردن روی آن صورت پذیرد، به صورت کامل تمیز شود تا هیچ نوع آلودگی یا زنگ زدگی بر روی قطعه باقی نماند.

در غیر این صورت فلز روی یا دیگر پوشاننده های آهن نمی توانند به خوبی لایه پوششی را روی قطعه ایجاد کرده و از آن محافظت کنند. چرا که به خوبی بر روی سطح مورد نظر نمی چسبد و نمی تواند به عنوان عامل اصلی ایجاد پوشش، داخل سطوح مورد نظر نفوذ کند. بر این اساس می بایست همیشه پیش از انجام فرایند آبکاری گالوانیزه قطعات مورد نظر را اسید شویی و آبکشی کرد.

یکی از خدمات دیگر شرکت ظریف آبکاری پلاستیک می باشد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر ب صفحه مربوطه مراجعه کنید.

 

انواع روش های آبکاری فلز گالوانیزه

 آبکاری گالوانیزه در واقع به دو شیوه متفاوت آبکاری سرد و آبکاری گرم اعمال می شود که به صورت تخصصی آن را با نام گالوانیزاسیون هم می خوانند. گالوانیزاسیون در واقع متشکل از مجموعه ای از فرآیند ها بوده که در طی آن فلزات متعددی از جمله روی را با هدف پوشش دهی سطح آهنی یا فولادی بر روی قطعات مورد نظر رسوب داده تا بدین شکل میزان مقاومت قطعه را در مقابل شرایط متفاوتی نظیر خوردگی، زنگ زدگی و اکسیداسیون افزایش دهد.

خدمات آبکاری گالوانیزه

برای مشاهده مقاله آبکاری گالوانیزه اسیدی کلیک کنید.

گالوانیزه گرم:

یکی از قدیمی ترین شیوه های گالوانیزاسیون استفاده از این روش است که در حدود ۱۵۰ سال پیش تا امروز مورد استفاده مردم قرار گرفته است، آبکاری گالوانیزه گرم می باشد. برای انجام این فرآیند می بایست پیش از هر کاری قطعه مورد نظر را تمیز کاری کرده تا عاری از هر گونه زنگ زدگی و گرد و غبار باشد. سپس آن را در حمامی حاوی روی مذاب با حرارت ۴۵۰ درجه سانتی گراد غوطه ور می کنند. پس از آن قطعه مورد نظر را از وان حاوی روی خارج کرده و در این حین روی شروع به واکنش با اکسیژن و کربن می کند.

واکنش صورت گرفته بر این فلز می تواند زمینه ساز ایجاد یک لایه پوششی مقاوم در برابرخوردگی، زنگ زدگی و اکسیداسیون باشد. بعد از انجام فرآیند آبکاری و گالوانیزاسیون به روش گرم، واکنش شیمیایی بین روی مذاب و فولاد شکل می گیرد که نهایتا چند لایه مرکب از آهن و روی بر سطح فلز تشکیل خواهد شد. این لایه ها می تواند به خوبی از قطعه مورد نظر در برابر رطوبت، ساییدگی و زنگ زدگی محافظت کند.

شایان ذکر است که لایه ایجاد شده از فلز روی بر سطوح قطعات مورد نظر بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ میکرون بوده و معمولا سطح آن یکنواخت نخواهد بود. علاوه بر آن فلز روی پس از واکنش به رنگ توسی مات و کدر در می آید.

 

گالوانیزه سرد:

آبکاری گالوانیزه سرد را می توان عبارتی دانست که برای نام گذاری Electro galvanizing به کار برده می شود. این فرایند را در اصطلاح تخصصی با نام پوشش دهی الکترولیز هم می خوانند. در این شیوه آبکاری گالوانیزه، نمک های روی را با یک فرآیند الکترولیز در یک محلول آب یا اسید که به آن الکترولیت می گویند، بر روی قطعه می نشانند.

بهره گیری از روش آبکاری گالوانیزه سرد عموما در قطعات ریز یا ورق های با ضخامت کم که برای مصارف بهداشتی به کار می روند، مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که آبکاری گالوانیزه عموما در مصارفی به کار می رود که بیش از زیبایی و میزان شفافیت قطعه، اولویت با کارایی و عدم خوردگی و زنگ زدگی فولاد باشد.

 

مزایا و معایب آبکاری فلزات گالوانیزه

 همان گونه که می دانید آبکاری گالوانیزه می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای فلز پایه به همراه داشته باشد. از جمله مهم ترین مزایای آن می توان به سادگی کنترل حمام و آنالیز آن اشاره کرد. به وجود آمدن یک لایه پوششی متناسب با قطعه که انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و علاوه بر آن برخورداری از الکترولیت های غیر خورنده برای قطعاتی که آهنی می باشند را می توان یکی دیگر از مزایای این محصول دانست.

اما در مقابل آبکاری گالوانیزه نیز همچون سایر روش ها می تواند علاوه بر مزایای بسیار زیاد و ویژه ای که دارد معایبی نیز به همراه داشته باشد که از جمله آن می توان به ضعیف بودن رسانایی حمام، سمی بودن الکترولیت ها و بالا بودن میزان هزینه عملیات در دمای بالا اشاره کرد.

 

نحوه انجام آبکاری

همان گونه که گفته شد در ابتدا می بایست سطح فولاد یا آهن مورد نظر را برای انجام عملیات مورد نظر آماده سازی کرد. وجود گرد و غبار می تواند موجب عدم چسبندگی مناسب روی با قطعه مورد نظر شود و کاهش کیفیت آن را به دنبال داشته باشد. پس از تمیز کاری و خشک کردن آن فلز مورد نظر را وارد وان روی مذاب کرده تا واکنش شیمیایی آن شکل بگیرد. توجه داشته باشید که ضخامت لایه روی مذاب بر سطح قطعه را مدت زمان قرار گیری فولاد در وان روی تعیین می کند.

بعد از خروج قطعه مورد نظر می بایست آن را در مجاورت هوای آزاد قرار داد. در این حال فلز روی با اکسیژن موجود در هوا واکنش نشان داده و زمینه ایجاد اکسید روی را فراهم می کند. نتیجه این واکنش ایجاد روی کربنات بر سطح قطعه شده که می تواند از آن در برابر خوردگی و ضربه محافظت کند.

در آخرین مرحله می بایست کیفیت لایه ایجاد شده بر روی قطعه مورد نظر کنترل شود. کیفیت محصول می تواند وابسته به موارد متعددی از جمله ضخامت لایه پوششی، میزان یکنواختی آن در سطح قطعه، میزان چسبندگی لایه و ویژگی های ظاهری آن باشد که با استاندارد ASTM مطابقت داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *