آبکاری گالوانیزه اسیدی و بررسی کامل فرآیند آن

آبکاری گالوانیزه
آبکاری گالوانیزه
۱۴۰۰-۰۱-۲۷
آبکاری گالوانیزه سیانوری
خدمات آبکاری گالوانیزه سیانوری
۱۴۰۰-۰۱-۲۷

آبکاری گالوانیزه اسیدی و بررسی کامل فرآیند آن

آبکاری گالوانیزه اسیدی

آبکاری گالوانیزه اسیدی را می توان یکی از موثر ترین روش های مورد استفاده در دهه های اخیر دانست که برای پیش گیری از خوردگی، زنگ زدگی و افزایش طول عمر ورق های آهنی و فولاد مورد استفاده قرار می گیرد و در اصطلاح تخصصی به آن عملیات گالوانیزاسیون نیز می گویند.

آبکاری گالوانیزه اسیدی به این صورت است که یک لایه پوششی از جنس روی یا دیگر فلزات همچون مس، نیکل، کروم و … سطح قطعه مورد نظر را می پوشاند.

اما در این میان امروزه از فلز روی بیش از سایر فلزات برای آبکاری قطعات آهنی استفاده می شود. به طوری که طبق برآورد انجام شده در این زمینه حدودا در طی سال ۲ میلیون تن فلز روی برای آبکاری گالوانیزه ۴۰ میلیون تن فولاد در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تاریخچه استفاده از آبکاری گالوانیزه اسیدی

 جالب است بدانید که در تاریخ بهره گیری از روش های آبکاری گالوانیزه، حمام های اسیدی بسته به نوع فلز پوشاننده قطعه دارای تاریخچه های متنوعی هستند. از جمله اولین حمام های اسیدی می توان حمام روی را نام برد که برای ایجاد لایه پوششی مورد استفاده قرار می گرفت. شایان ذکر است که در سراسر تاریخ عملیات آبکاری گالوانیزه اسیدی با استفاده از فلز روی بیشترین حجم کاری را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این که لایه پوششی حاصل از حمام های اسیدی روی تا حدودی روشنتر از حمام های سیانوری است اما این حمام ها حساسیت بالایی نسبت به ناخالصی های فلزی موجود در الکترولیت که اکثرا با روی نشست کرده و موجب حساس شدن پوشش به خوردگی می شود، دارند. در حالت کلی به دلیل این که حمام های اسیدی توانسته است آلودگی های محیط زیستی را حذف کند، در آبکاری گالوانیزه جایگزین مناسبی به جای حمام های سیانوری شده اند.

 

فرآیند آبکاری گالوانیزه

به طور کلی گالوانیزاسیون قطعات فولادی و آهنی به ۲ شیوه مختلف آبکاری گرم و آبکاری سرد انجام می شود. برای انجام این کار می بایست در ابتدا با بهره گیری از روش های متعددی نظیر استفاده از چربی گیر، امولسیون، تمیز کاری با حلال های صنعتی و یا چربی زدایی با بخار تمام آلودگی های سطحی موجود بر روی قطعه را پاک کنند.

پس از آن مرحله اسید شویی آغاز می شود که برای انجام آن باید قطعه آهنی یا فولادی را در محلول آب و اسید کلریک یا آب و اسید سولفوریک قرار بدهند. غلظت اسیدی این محلول می بایست بین ۱۰ تا ۱۵ درصد و دارای دمایی بین ۶۰ تا ۸۰ درجه سانتی گراد باشد. شایان ذکر است که برای کاهش مدت زمان اسید شویی و جلوگیری از خوردگی فلز در طی این کار، می توان از الکتریسیته استفاده کرد.

 

تجهیزات مورد نیاز در آبکاری گالوانیزه اسیدی

 وان های حمام از جنس آهن که دارای یک لایه پوششی از جنس پی وی سی هستند.

  1. گیر بکس: براقی گالوانیزه به دو شکل متفاوت مکانیکی و هوایی قابل بهره گیری است که در روش مکانیکی آن از گیربکس با سرعت ۲۵ دور و کورس حرکتی ۱۰cm استفاده می شود.
  2. آند: در صورتی که از فلز روی به عنوان پوشش بهره گیری شود، می بایست با درجه خلوص ۵/۹۹% استفاده کردو علاوه بر آن میزان سطح کاتد و آند باید برابر باشد.
  3. فیلتر: برای حذف ناخالصی ها و ذرات معلق موجود در سیستم باید فیلتراسیون به صورت مداوم انجام شود.

 

آبکاری گالوانیزه اسیدی مس

برای این که بتوان یک لایه پوششی زیرین برای نیکل و کروم به وجود آورد یا برای تصفیه الکتریکی، از حمام های اسیدی فلز مس بهره گیری می شود. در حقیقت به دلیل این که حمام های سیانیدی دمای بالایی دارند ممکن است روی قطعات مورد نظر تاثیر بگذارند از این رو برای گالوانیزاسیون قطعات از حمام های اسیدی که دمای کمتری دارند بهره گیری شده و عملیات آبکاری انجام می شود.

 

گالوانیزه اسیدی

معایب

 همان گونه که می دانید هر روش کاری علاوه بر مزایای بی شماری که دارد می تواند معایبی نیز به دنبال خود داشته باشد که از جمله معایب آبکاری گالوانیزه اسیدی می توان به توان پرتاب کم، صیقل پوشش های ضخیم تر از ۲۵ میکرون، امکان پوشش مستقیم بر روی فلزات آهن و روی به دلیل رسوب سمنتاسیونی اشاره کرد

توجه داشته باشید که در صورت افزایش اسید موجود در محلول، توان پرتابی حمام اسیدی تا اندازه ای افزایش پیدا می کند و در مقابل با افزایش سولفات مس قدرت توان پرتابی به میزان مشخصی کاهش پیدا خواهد کرد. در صورتی که قصد داشته باشید لایه پوششی قطعه مورد نظر براق باشد، می بایست از حمام اسیدی با سولفات کم و برای قطعات نیمه براق از حمام هایی با اسید سولفوریک کم برای آبکاری گالوانیزه اسیدی استفاده کنید.

علاوه بر آن در صورتی که نیاز است لایه پوششی موجود بر قطعات فولادی و آهنی ضخیم تر و یا صاف تر باشد، به محلول موجود در حمام های اسیدی افزودنی های متفاوتی نظیر چسب نشاسته و اسید فل سولفوریک اضافه می کنند.

 

اطلاعات تکنیکی 

جالب است بدانید که پروسه آبکاری گالوانیزه اسیدی به میزان قابل توجهی ساده تر از آبکاری گالوانیزه سیانوری بوده و علاوه بر آن از نظر صرف هزینه ها به میزان قابل توجهی مقرون به صرفه تر است. براقی گالوانیزه اسیدی قادر است لایه ای پوششی از فلز روی با درصد براقیت بسیار بالا بر سطح قطعات آهنی، چدنی و سخت کاری شده را ایجاد نماید. از این رو می توان گفت آبکاری گالوانیزه اسیدی برای آبکاری به صورت ثابت  و گردان بسیار مناسب است.

یکی از موارد مهمی که باید در طی فرآیند گالوانیزاسیون به آن توجه شود دمای محلول است. در واقع می بایست بعد از ترکیب و حل شدن مواد مورد نظر، محلول برای مدت زمان مشخصی ساکن بماند تا محلول مذکور در حین سرد شدن و رسیدن به دمای مورد نظر صاف شود.

نکته دیگری که می بایست به آن توجه ویژه ای داشت سلامت افرادی است که با وان های حمام اسیدی سرو کار دارند. در حقیقت این محلول بسیار اسیدی بوده و می تواند خطرات فراوانی را برای شخص به دنبال داشته باشد. از این رو بهتر است حین کار با این محلول لباس مناسب، چکمه، دستکش و عینک کار را مورد استفاده قرار دهید تا بدین وسیله سلامتی خود را تضمین نمایید.

1 Comment

  1. حمید گفت:

    عالی بود ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *